Apie elektroninę komerciją ir WordPress
Internetinių svetainių kūrimas yra neapsakomai plati sritis. Su tuo nesusidūrusiam asmeniui gali kainuoti nemažai laiko aiškinantis kaip tai vyksta, kokias technologijas naudoti ir galiausiai, kokią įmonę samdyti. Todėl šiame įraše apžvelgsime vieną populiariausių svetainių kūrimo platformų – WordPress: jos pliusus ir minusus, duosime patarimų bei padėsime identifikuoti, ar ši platforma geriausiai atitinka Jūsų poreikius.
WordPress internetinių svetainių kūrimo įrankis gali pasigirti didžiausiu svetainių kiekiu palyginti su kitomis platformomis. Net ~24% svetainių ir ~30% elektroninių parduotuvių yra sukurtos naudojant WordPress. Turinio valdymo sistema (TVS) yra lengvai suprantama, svetainės valdytojas be papildomų techninių žinių gali koreguoti svetainės struktūrą bei išvaizdą. Įskiepių pagalba galima įdiegti įvairaus sudėtingumo lygio funkcionalumą. WordPress yra atviro kodo (Angl. Open Source) principu, nenuilstančiai tobulinama platforma, o didžiulė pasaulio programuotojų bendruomenė naujų įskiepių sukuria kone kasdien.
Nors WordPress svetainės pirminė paskirtis yra turinio skelbimas, tam tikrų įrankių pagalba galima pridėti ir elektroninės parduotuvės funkcionalumą. Pavyzdžiui, Woocomerce įskiepis leidžia sukurti pirkinių krepšelį, kategorizuoti prekes ir paslaugas, pridėti kelis skirtingus apmokėjimo bei prekių siuntimo būdus ir kita.
WordPress svetainę turėtų rinktis smulkus ar vidutinis verslas, kuriam nereikia plataus elektroninės parduotuvės funkcionalumo arba kuriam tai neaktualu. Galbūt parduodate paslaugas? Arba Jums riekia įmonės informacinio puslapio? Galbūt Jūsų prekių asortimentas nedidelis? Tokiais atvejais WordPress svetainė būtų geriausias pasirinkimas.
WordPress platformos naudojimo pliusai
- Turinio valdymo sistema (TVS) labai intuityvi, lengvai išmokstama ir leidžia pilnai kontroliuoti visą svetainę.
- WordPress „parduotuvėje“ galima rasti daugiau kaip 50 000 nemokamų įskiepių, kurių pagalba, net ir be programavimo žinių, galima pridėti įvairaus sudėtingumo lygio funkcijas.
- Galimas elektroninės parduotuvės funkcionalumas, įdiegus papildomus įskiepius: prekių katalogizavimas, kategorizavimas, krepšelis, kreditinės kortelės integracija, vieno puslapio apmokėjimo sistema, kontaktinės formos, „gyvo pokalbio“ (angl. live chat) funkcija ir daug kitų.
- WordPress platforma galima naudotis beveik nemokamai (reikia pasirūpinti svetainės talpinimu ir domenu).
- Sistemoje galima pridėti neribotą kiekį vartotojų, kurie turėtų skirtingas roles: administratorius, redaktorius, autorius ir kita.
- WordPress buvo sukurtas išskirtinai turiniui skelbti ir valdyti, todėl ši WordPress platformos sritis yra itin stipri.
- Mobiliųjų įrenginių integracija.
- Didžiulis tinklapių šablonų pasirinkimas.
Minusai
- Palyginus su brangesnėmis platformomis (pvz.: Magento), WordPress platformos saugumas yra labiau pažeidžiamas atakoms ir kitoms saugumo grėsmėms. Dažnai galite „pasigauti“ virusą su užkrėstais įskiepiais, todėl reikėtų vengti šiuos siųstis iš nepatvirtintų šaltinių, taip pat nepatartina naudotis nenaujinamais ar prasčiau vertinamais įskiepiais.
- WordPress platforma buvo sukurta skelbti turiniui, tačiau galėsite nurodyti tik vieną puslapį, kur bus dinamiškai atvaizduojamos naujienos. Jeigu reikės naujienas skelbti keliuose puslapiuose – prireiks programuotojų.
- Įdiegus WordPress platformos naujinimus, naudojami įskiepiai kartais nustoja veikti arba net „sulaužo“ visą svetainę. Todėl geriausias sprendimas yra jais naudotis kiek įmanoma mažiau. Taip pat patartina sudėtingą bei svarbų funkcionalumą patikėti programuotojams, kad svetainė atliktų funkcijas nenaudojant išorinių įskiepių.
- Naudojant daug įskiepių WordPress svetainė gali turėti lėto krovimo problemų.
- Jeigu šabloninės temos netenkina ir norite turėti tikrai unikalią svetainę – reikia turėti CSS programavimo kalbos žinių.
Pavyzdiniai projektai, kurti naudojant Wordpress: Eika namai Pilaitėje, Enduro Lithuania
Nepaisant to, kad Wordpress svetainei galima pridėti elektroninės komercijos ar kitą sudėtingą funkcionalumą, platforma geriausiai atlieka savo pirminę funkciją – skelbti naujienas. Šis įrankis puikiai tinka įmonės reprezentacinei svetainei, smulkiai elektroninei komercijai (iki 1000 prekių), taip pat hobiui, portfolio skelbimui, blogo rašymui ir panašiems poreikiams.
Jeigu neapsisprendžiate, ar svetainės kūrimas naudojant WordPress yra tinkamiausiais sprendimas – mes mielai pakonsultuosime visais Jums rūpimais klausimais.
Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą
Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.