Per penkerius metus pasikeis 4 iš 10 darbui reikalingų įgūdžių, rodo World Economic Forum tyrimas. Manau, gali pasikeisti net daugiau.
Kokie įgūdžiai bus svarbiausi?
Išskirčiau du.
Gebėjimas formuluoti užduotis ir instrukcijas (ang. prompt engineering).
Net jeigu tu esi menininkas ir tavo darbas nesusijęs su inžinerija – tas bendravimas, gebėjimas duoti užduotį ir kontekstą apibūdinti dirbtiniam intelektui bus esminis įgūdis.
Žinau, daugybė žmonių vengia, nenori, gal apsieisiu – bet tai bus privaloma, jei nori būti konkurencingu.
Su AI įsigalėjimu, akivaizdu, kad visos paprastesnės IT užduotys galės būti padarytos su AI. Tuo pačiu, mes jį įsitraukėme visur, kur randame galimybę, atliekant užduotis.
Ar tai būtų, pvz., laiškų prioritetizavimas, programavimo klaidų paieška, sistemoms optimizuoti, baziniams kodams kurti ir kitur.
Programuotojus taip pat apmokome, kaip dirbti su AI, kaip formuluoti veiksmingus promptus ir derinti skirtingus DI įrankius. Taip mums daugiau laiko lieka strateginiams sprendimams ir idėjoms apie tai, kur eina e-prekybos ateitis.
Antras privalomas įgūdis bus – kritinis mąstymas
Jo, žinoma, visada reikėjo. Bet dabar, kai atsiranda turinio automatiniai generatoriai, tas visas informacinis rūkas, dezinformacija ir melagiena, kritinio mąstymo svarba itin didėja.
Reikia žinoti, ar galiu pasiremti ta informacija, ar turiu pasitikrinti. Informacijos kiekis pasaulyje didėja – tuo pačiu didėja ir klaidingos informacijos ar išvadų bei teiginių.
Pas mus įmonėje visada tu turi kvestionuoti ir mokėti pasiremti įrodymais, nes kitu atveju gali susigadinti reputaciją arba paskleisti blogas išvadas savo klientams.
Tai šie du įgūdžiai iš daugelio, kurie bus kertiniai.
Apie tai komentavau ir VŽ. Įdedu nuorodą komentare. Ten įdėtos ir geros lentelės su profesijomis, kurių poreikis augs ir kurių nyks.
Susidomėjote? Aptarkime jūsų projektą
Paskambinkite ar parašykite el. laišką ir mes suplanuosime susitikimą kurio metu aptarsime jūsų projektą ir mūsų idėjas jums.